Angielski – jak się go nauczyć?

Nauka

Autor:

Znajomość języków obcych to zdolność pożądana na obecnym rynku pracy. W następstwie tego uczymy się ich już od najmłodszych lat. Najpopularniejsza jest oczywiście nauka angielskiego. Jest to język, jaki jest w najwyższym stopniu lubiany na świecie. To właśnie dzięki jego znajomości dogadamy się niemal w każdym miejscu. Łatwo będzie nam też odszukać pracę, także za granicą.

Wobec tego nauka angielskiego jest tak istotna. W tej chwili odbywa się już chyba w każdej szkole. Program nauczania wymaga wpisanie lekcji z tego języka w siatkę godzin. To naturalnie dzięki temu dzieci od najmłodszych lat mają możliwość osłuchania się z akcentem, poznawania nowych słów czy zasad gramatycznych. Nauka angielskiego inauguruje się już na poziomie szkoły fundamentalnej. To w owym czasie dzieci po raz pierwszy poznają swojego nauczyciela. Wtenczas też korzystają z podręczników. Z reguły jednak uczą się przez zabawę.

Świergoczą obcojęzyczne piosenki, grają w różne gry czy najzwyczajniej w świecie starają się rozmawiać z lektorem. Takie metody nauczania zapewniają często wybitnie porządne efekty. Zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę oraz umiejętności niezbędne mu w pełnoletnim życiu. W następstwie tego w wielu szkołach kładzie się szczególny nacisk na to, by uczniowie poznawali języki obce. Najpopularniejsza jest oczywiście nauka angielskiego – po niemiecku. Znajomość tego języka wydaje się nieodzowna w nowoczesnym czasie. Jest warunkiem koniecznym do zdobycia pracy a nawet do prawidłowego funkcjonowania we obecnym świecie.

Z tych powodów nauka angielskiego jest tak znacząca. Młodzi słuchacze poznają ten język nieraz już od najmłodszych lat. Standardowo jest to przedmiot, który wprowadza się w czwartej klasie szkoły podstawowej. Zdarza się niemniej jednak, głównie w szkołach prywatnych, że nauka angielskiego rozpoczyna się już od pierwszej klasy. Jak najbardziej nie używa się wtedy podręczników, kładąc ogromny nacisk na zabawę i rozwijanie zdolności komunikacyjnych. Dziecko powinno w głównej mierze osłuchać się z językiem, który jest dla niego obcy. Powtarza więc za nauczycielem nazwy przedmiotów, słowa piosenek oraz wierszyków.

Więcej na: po angielsku

Comments are closed.