Kraków ciekawym turystycznie miastem

Sport & Turystyka

Autor:

Małopolska to region niezmiernie atrakcyjny turystycznie. Stolicą województwa jest Kraków, miasto mające niesłychanie atrakcyjną historię. Niegdysiejsza stolica Polski pamięta czasy panowania początkowych królów oraz to na krakowskim Wawelu spoczywają Ci dotychczasowi władcy. Sam Wawel to wzgórze, na jakim wznosi się jeden z najbardziej szerokich zamków Europy.

W Polsce ustępuje on wielkością tylko zamkowi krzyżackiemu mieszczącemu się w Malborku. U stóp wzgórza biegnie linia brzegowa najogromniejszej rzeki w kraju, inaczej Wisły, jaką tutaj wolno pokonać tylko przejeżdżając przez mosty. Łączą one Stare Miasto z drugą częścią Krakowa. Wielu wędrowców zmierzających do Zakopanego, w góry przejeżdża właśnie przez Kraków. Stąd również w pogodny dzień wolno ze wzgórza wawelskiego dostrzec szczyty najważniejszych lokalnych gór. W mieście tym jest wiele zabytków. Co poniektóre z nich znajdują się na Rynku Starego Miasta, bodaj najogromniejszego z takich miejsc w Europie. Stare Miasto to rewir otoczony Plantami.

Planty to nic innego, jak ogród miejski Krakowa. Miasto cieszy się gigantyczną popularnością wśród turystów, tak z Polski, jak i zagranicznych – sprawdź Kraków Wydarzenia. Pełny park podzielony na 8 ogrodów zaistniał na miejscu dawnych murów okalających dzielnicę. Turystycznie miasto to jest nawet o wiele bardziej popularne aniżeli stołeczna Warszawa, Poznań, czy nawet Wrocław. Każdy kto choć trochę słyszał o Krakowie wie, że miasto pełne jest zabytkowych budowli. Każdy wobec tego wie, że jest to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto do zwiedzenia.

Tak faktycznie nie sposób zobaczyć wszystkich miejsc w ciągu jednego dnia, chociaż ich lokalizacja jest perfekcyjna, ponieważ nie są rozsiane po całym nie małym mieście. Obszerna część tychże zabytków znajduje się nie daleko od dworca kolejowego, gdzie przywita nas obszerny plan miasta. Mówiąc o walorach turystycznych miasta pierwsza myśl kieruje nas na Wawel, na którym to wzgórzu góruje renesansowa fortyfikacja. Już tu wolno zwiedzić wiele ciekawych miejsc, żeby nadmienić choćby o Kaplicy Zygmuntowskiej, krużgankach, czyli dziedzińcu arkadowym, czy wieży z Dzwonem Zygmunta.

Comments are closed.