Losy globalnego sportu – znaczenie piłki nożnej

Sport & Turystyka

Autor:

Zainteresowanie piłką nożną jest gigantyczne od dekad, jednak w ostatnim czasie odważnie środowisko kibicowskiego zaczęło rozdzielać się jeszcze mocniej oraz wspierać własne drużyny z autentyczną pasją. Telewizje powszechne mają jednak całkowicie inne zadanie – jako korporacyjny biznes, muszą przede wszystkim myśleć o korzyściach finansowych.

W tym celu coraz częściej umieszcza się dziś najciekawsze zgromadzenia piłkarskie z najogromniejszymi piłkarskimi gwiazdami globu w kanałach kodowanych lub systemie PPV – tak, żeby każdy zainteresowany kibic musiał za obejrzenie spotkania na żywo zapłacić, nawet symboliczną kwotę. Wobec tego regularnie wzrasta liczba takich kibiców, jacy nie tylko sami oglądają mecze online, jakkolwiek równie entuzjastycznie transmitują strumieniowo każdy mecz w internecie.

W ten sposób dzisiaj w każdym kraju z dostępem do Internetu oglądać wolno najciekawsze spotkania piłkarskie jak i te do głębi egzotyczne. Gdyby nie sieć duża grupa kibiców piłkarskich nie miałoby możliwości zobaczenia na własne oczy chociażby kobiecej ligi mistrzyń. Piłka nożna to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych dziedzin aktualnego sportu oraz na każdym kontynencie odkryć można kluby oraz reprezentacje, dla których następne turnieje międzynarodowe to zdecydowanie więcej, aniżeli normalna gra – sprawdź http://www.pilkanozna.co.uk/.

Telewizja oraz prasa starają się wobec tego robić wszystko, aby kibice to oczywiście ich tytuły kojarzyli z najciekawszymi i najaktualniejszymi wiadomościami ze świata sportu. W wielu przypadkach oznacza to dla kibiców niezbędność płacenia za dostęp do transmisji z meczów, w których udział biorą największe piłkarskie gwiazdy na świecie. Obejrzenie spotkania na żywo wielokrotnie jest w następstwie tego niemożliwe – a przynajmniej było, póki nie doszło do całkowitego upowszechnienia dostępu do sieci. Dziś każdy, nawet całkowity amator, znajdzie swoje ulubione mecze w internecie i będzie mógł bez akcesoryjnych opłat cieszyć się przekazem na żywo. Wielokrotnie nie jest to jakość, jaką znają posiadacze telewizorów plazmowych, niemniej jednak nie brakuje chętnych, którzy nawet w nadzwyczaj słabej jakości śledzić będą poczynania swoich ulubionych piłkarzy.

Comments are closed.