Modne oraz nietuzinkowe szarości i inne odcienie

Moda & Uroda

Autor:

Niemało Polek wielokrotnie narzeka, że w okresie jesienno-zimowym trudno jest w sklepach odzieżowych odszukać coś, co nie byłoby obronione w kolorystyce szaro-burej. Z pewnością to ma kolosalny wpływ na przeświadczenie, że szary to jeden z najchętniej wybieranych przez Polskie panie barw ubrań zimowych. Być może chodzi niemniej jednak o to, że przeciętna Polka nie ma innej możliwości, w jaki sposób zaopatrzyć się w ubrania w odcieniu szarym? Na szczęście w tym sezonie ma obowiązek to przestać być kłopot, ponieważ w kolekcjach opisanych przez najogromniejsze domy mody pojawiły się szarości.

Przy czym od razu zaznaczyć trzeba, że mimo tak nieciekawego w gruncie rzeczy odcienia, kolekcje te wcale nie są nudne. A to za sprawą tego, że występują na ubraniach, jakie mają błyskotliwe kroje i łączą w sobie przeróżne faktury i materiały. W nadchodzącym sezonie można ubrać się w związku z tym w popielaty tweedowy kombinezon, bezsprzecznie obwiązany w talii, by podkreślić kobiecą figurę, gruby wełniany popielaty sweter, z motywem kolosalnej kratki czy też czułą szarą markową sukienkę. Szare są również płaszcze oraz nakrycia głowy. Naturalnie szarość pełnego stroju przełamać można chromatycznym dodatkiem, a do popielatego pasuje przecież każda inna barwa, ale tym wspólnie projektanci postawili na monochromatyczność. Lazurowy to wedle niektórych odcień oznaczający smutek. Aczkolwiek najnowsze kolekcje, jakie projektanci zaprezentowali na nadchodzący, jesienno-zimowy sezon dowodzą, że barwa niebieska wcale nie musi być bolesna, ani nostalgiczna – oto Uniqueyou kurtki skórzane uniqueyou. Ani nudna. Bo okazuje się, że w przybywających miesiącach to właśnie niebieski będzie królował na wybiegach oraz w naszych szafach. W tym kolorze ubierać można wszystko: koszule, spodnie, bluzki, swetry, sukienki wieczorowe i luksusowe ciuchy.

Bo oraz sam kolor jest uniwersalny. Przy czym zaznaczyć tu należy, że jego odcień nie ma znaczenia. Wolno więc zaopatrzyć się w rzeczy błękitne, chabrowe, granatowe, indygo, ultramaryna itd. Istotne jest wyłącznie ażeby cały strój był niebieski. Wyjątek wolno zrobić jedynie dla czarnych dodatków, jakie po mistrzowsku komponują się z każdym odcieniem blue i dodają całemu strojowi elegancji oraz pewnej tajemniczości. Dlatego więc, jeśli ktoś nosi się z zamiarem uzupełnienia swojej garderoby o nowinki modowe, w pierwszej kolejności powinien zaopatrzyć się w coś niebieskiego. Albo spowodować, czy w szafie nie ma już czegoś zapomnianego w tym kolorze i uczynić, że rzecz ta w nadchodzącym czasie otrzyma nowatorskie życie i stanie się jednym ze sztandarowych detalów powszedniego stroju.

Comments are closed.