Ogłoszenia o pracę i wyszukiwanie posady w internecie

Biznes, Praca, Finanse

Autor:

Ludzie twierdzą, że w Polsce jest tak wysokie bezrobocie, że o pracę niezwykle trudno. Jednakże każdego dnia w środkach masowego przekazu, ukazuje się tysiące ogłoszeń o pracę. Często okazuje się, że wszystko zależy od regionu, w którym poszukujemy pracy. Jeśli mamy na myśli drobne miasteczka oraz wsie, to rzeczywiście tam ma prawo być problem ze znalezieniem wolnego wakatu.

Natomiast w kolosalnych miastach odnalezienie pracy nie jest trudne, bodaj że wypatrujemy jej w wąskiej specjalizacji. Wiele dodatków prasowych, jak praca to kilkudziesięciostronicowe gazetki, w których każdy znajdzie pracę dla siebie. Tak samo jest w sieci – kurs linkedin. Internet to niesamowita baza ogłoszeń, jakich przeglądanie to dla co niektórych praca na pół etatu. Tak w istocie, kto wypatruje ten odnajdzie. Jeżeli nie od razu to w przeciągu paru tygodni.

Ogłoszenia w prasie, internecie lub lokalnej telewizji pozwalają w takich poszukiwaniach. To niemniej jednak nie jest jedyny sposób na poszukiwanie etatu. W jaki sposób dotąd najlepszym okazuje się pukanie do drzwi, czyli samodzielne aplikowanie w wybranej przez nas firmie. Osoby poszukujące wolnego wakatu w szeregu przypadków mają wrażenie, że inni ludzie traktują ich jak poszukiwaczy skarbu. Nieprzerwanie rzucają nazwy miejsc, w których ponoć poszukuje się pracowników. Bezrobotny aplikuje do takiej firmy, po czym okazuje się, że rekrutacja przerwała się już parę miesięcy temu.

Rzecz jasna rodzina oraz przyjaciele pragną przyzwoicie, jednak nieraz osoba wypatrująca pracy jest tą pomocą zmęczona. Poszukiwacze są nastawienie, że wymarzona praca w końcu się trafi, jakkolwiek chcą ją sami odkryć. Niestety w pewnych momentach pomoc innych osób jest niebezużyteczna. Zwłaszcza kiedy należy szybko dojechać na rozmowę kwalifikacyjną, a nie ma kto odebrać dzieci. Wtedy trzeba poprosić o wsparcie osoby trzecie, a one na ogół mają wiadomości o kilku wolnych etatach w najbliższej okolicy. I nie jest istotne, że niektóre już od dawna nie są aktualne.

Poszukiwanie pracy nie jest bezproblemowe, niemniej jednak daje niewiarygodną satysfakcje gdy dostanie się upragniony etat. Poza tym uzyskuje się niebywałe doświadczenie w rozmowach, negocjacjach oraz kontaktach interpersonalnych.

Comments are closed.